Beşiktaş, Wout Weghorst'un transferini resmen açıkladı

1 ay önce 24

1 yıllığına kiralık 

Beşiktaş, dün gece saatlerinde İstanbul'a getirdiği Hollandalı futbolcuWout Weghorst'u Burnley'den 1 yıllığına kiralık olarak kadrosuna kattığını duyurdu. Kadrosunda büyük bir yenilemeye giden Beşiktaş'ta Cenk Tosun'un ardından ikinci golcü transferi de tamamlandı.Siyah beyazlılar, uzun süredir görüşmelerde gerçekleştirdiği ve dün gece saatlerinde İstanbul'a getirdiği Wout Weghorst'un transferini resmen açıkladı.


KİRALAMA ÜCRETİ ÖDEMEYECEK


Beşiktaş'tan transfere ilişkin yapılan açıklamada, "Profesyonel Futbolcu Wout François Maria Weghorst'un geçici transferi konusunda kulübü ve kendisi ile 06.07.2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere anlaşmaya varılmıştır. Burnley FC Kulübü'ne kiralama bedeli ödenmeyecektir. Oyuncuya 2022-2023 sezonu için net 2.800.000 Avro garanti ücret ve ayrıca net 200.000 Avro Performans Primi Şirketimiz tarafından ödenecektir." denildi.


ÜÇLÜ ÇEKTİRDİ, KARTAL POZU VERDİ


Havalimanında karşısında Beşiktaşlı taraftarları görünce hem şaşkınlık hem de mutluluk yaşayan Hollandalı futbolcu, yapılan tezahüratlara da karşılık verdi. İlk üçlüsünü havalimanında çektiren golcü oyuncu, ardından kartal pozu verdi ve alkışlar arasında kendisini bekleyen araca binerek havalimanından ayrıldı.WEGHORST'UN MALİYETİ


Beşiktaş’ın uzun süren pazarlık sonucunda kiralık olarak kadrosuna kattığı Weghorst için kulübü Burnley’e herhangi bir ödeme yapılmayacak. Bununla beraber 14 milyon Euro satın alma opsiyonu bulunan Weghorst ise yıllık 2.8 milyon Euro artı bonuslar alacak. Vergiler ve diğer tüm masrafları da Beşiktaş Kulübü karşılayacak.

Ana Sayfaya  

Haberin Kaynağına Git