garaj11, ÖTV düzenlemesi sonrası tüketici davranışlarını değerlendirdi

3 ay önce 1109

Ötv - 18.08.2021

Antalya Vergi Dairesi Başkanı Karayılan'dan "borçlarınızı yapılandırın" çağrısı

Gelir, kurumlar, motorlu taşıtlar, KDV, ÖTV gibi tüm vergiler, öğrenim ve katkı kredisi, ecrimisil borçlarının bu kanuna göre yapılandırılabileceğini aktaran Karayılan, tütün ve salgın kaynaklı verilenler hariç vergi dairelerince takip edilen diğer tüm idari para cezalarının kanun kapsamında değerlendirileceğini kaydetti.

Ötv - 13.08.2021

Renault Mais Genel Müdürü Çağdaş: "ÖTV matrah düzenlemesi için müteşekkiriz"

Renault Mais Genel Müdürü Berk Çağdaş, Cumhurbaşkanlığı Kararı ile ÖTV matrah oranlarının yeniden düzenlenmesi dolayısıyla müteşekkir olduklarını kaydederek, "Bu kararın ülkemiz ekonomisinin lokomotif sektörlerinden otomotivde, ekosistemin korunması ve sürdürülebilirliğin sağlanması...

Ötv - 13.08.2021

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış Üst Yöneticisi Bozkurt: "ÖTV matrahlarında yapılan düzenleme sektör açısından çok olumlu"

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış Üst Yöneticisi (CEO) Ali Haydar Bozkurt, "Uzun bir süredir umutla beklediğimiz ve dile getirdiğimiz ÖTV matrahlarında yapılan düzenlemeyi sektörümüz açısından çok olumlu bir gelişme olarak değerlendiriyorum.

Ötv - 13.08.2021

OİB'den ÖTV matrahlarına yapılan düzenleme ile ilgili açıklama

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) bugün Resmi Gazete'de yayımlanan 4373 sayılı Cumhurbaşkanı Kararına göre ÖTV Kanunu Ekli (II) Sayılı Listede düzenleme yapıldığını bildirdi.

Ötv - 13.08.2021

ÖTV matrah düzenlemesiyle yeni araç alım fiyatlarında düşüş olacak

Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği (OYDER) Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Mersin, açıklanan yeni ÖTV matrah düzenlemesi ile birlikte son dönemde oldukça yükselmiş olan yeni araç alım fiyatlarında önemli bir düşüş yaşanacağını kaydetti.

Ötv - 11.08.2021

Son Dakika | CHP, şehirlerarası yolcu otobüslerinin karıştıkları kazaların araştırılmasını istedi

Otobüslerin yenilenmesi için firmalara kolaylıklar sağlanmalı, 5 yaşından büyük ikinci el otobüslerin yurt dışına ihracatı teşvik edilmelidir. Bu şekilde otobüsünü yenileyen firmalara KDV ve ÖTV indirimi getirilmelidir.

Ötv - 07.08.2021

Opel'den ağustosa özel satın alma teklifleri

Opel'in ÖTV muafiyetine uygun birçok binek ve SUV model seçeneği ağustos ayında da otomobil ihtiyacı olanları bekliyor.

Ötv - 07.08.2021

Nissan'da yaz fırsatları devam ediyor

Nissan, ağustos ayında da başta akıllı detaylarla tasarlanmış modeli Yeni Juke olmak üzere Qashqai, Navara ve X-Trail modelleri için avantajlı fiyatlar, ÖTV muafiyeti, kredi ve takas imkanları sunuyor.

Ötv - 27.07.2021

Milletvekili Tutdere'den kıyılmış tütün açıklaması

Cumhurbaşkanı Kararnamesiyle ÖTV'yi yüzde 60'dan yüzde 40'a indirdik diyorlar.

Haberin Kaynağına Git